Close Menu
Arena Sport
  • Najnovije
  • Nogomet
    • Liga prvaka
    • Europska liga
    • Konferencijska liga
    • Premier league
    • La Liga
    • Serie A
    • Ligue 1
    • Reprezentacije
    • Ostalo
  • Košarka
    • NBA
    • ABA liga
    • ABA 2 liga
    • FIBA
    • Euroliga
    • Ostalo
  • Rukomet
    • Europski kupovi
    • Reprezentacije
    • Premijer liga Hrvatske
    • Ostalo
  • Ostali sportovi
    • Tenis
    • Borilački sportovi
    • NFL
    • Vodeni sportovi
    • Zimski sportovi
    • Odbojka
    • Ostalo
  • Video
  • TV Program
Facebook Instagram
  • CRO
    • BIH
    • SRB
    • SLO
Arena Sport
Facebook Instagram
  • Najnovije
  • Sportovi
    • Nogomet
      • Liga prvaka
      • Europska liga
      • Konferencijska liga
      • Premier league
      • La Liga
      • Serie A
      • Ligue 1
      • Reprezentacije
      • Ostalo
    • Košarka
      • NBA
      • ABA liga
      • ABA 2 liga
      • FIBA
      • Euroliga
      • Ostalo
    • Rukomet
      • Europski kupovi
      • Reprezentacije
      • Premijer liga Hrvatske
      • Ostalo
    • Ostali sportovi
      • Tenis
      • Borilački sportovi
      • NFL
      • Vodeni sportovi
      • Zimski sportovi
      • Odbojka
      • Ostalo
  • Video
  • TV Program
TV Arena Sport logo
Ostalo
Arena Sport
Home » ‘Dan D’ za europske ambicije Dinama i Rijeke
Europska liga

‘Dan D’ za europske ambicije Dinama i Rijeke

Objavio TV Arena Sport11/12/20253 minute čitanja
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr WhatsApp VKontakte Email Copy Link
Photo: Matija Habljak/PIXSELL
Dijeli
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email WhatsApp Copy Link

Nakon što su odradili ligaške obveze, Dinamo i Rijeka okreću se četvrtku koji bi se mogao pokazati kao “dan D” za njihove europske ambicije.

Prvi će na teren nogometaši Dinama, koji od 18:45 na Maksimiru (prijenos na Arena Sport 1) dočekuju Real Betis u sklopu 6. kola Europske lige. Momčad Marija Kovačevića u ovaj dvoboj ulazi nakon dva teška poraza od Celte (0:3) i Lillea (0:4), koji su ih s vrha ljestvice spustili na 23. mjesto sa sedam bodova.

Pobjeda protiv Španjolaca donijela bi im 10 bodova, koji bi gotovo sigurno osigurali plasman u doigravanje za nokaut-fazu, s obzirom na to da dalje prolaze 24 momčadi. Ipak, kladionice daju prednost gostima, a trener Kovačević ima i problema s ozljedama u kadru, piše Večernji list.

Navijači se s pravom pribojavaju bilo kakvih kalkulacija, posebno nakon bolnog iskustva iz prošle sezone Lige prvaka kada plavima ni 11 osvojenih bodova nije bilo dovoljno za prolazak. Ta “statistička pogreška”, nadaju se svi u klubu, ispucana je za sva vremena. Optimizam ulijeva i sjećanje na prošlogodišnji okršaj s Betisom u Konferencijskoj ligi, kada je Dinamo, suprotno očekivanjima, izbacio favorizirane Španjolce. Pozitivnu energiju u svlačionicu unio je i nedavni derbi protiv Hajduka, u kojem je bod spašen golom u 102. minuti, što je pokazalo karakter momčadi u ključnim trenucima.

Nešto kasnije, od 21 sat, na Rujevici će Rijeka tražiti bodove spasa protiv slovenskog prvaka Celja (izravan prijenos na Arena Sport 2). Situacija je gotovo preslikana onoj Dinamovoj – Riječani drže 24. mjesto u Konferencijskoj ligi s pet osvojenih bodova, posljednje koje vodi u nastavak natjecanja. Pobjedom bi skočili na osam bodova i time praktički osigurali europsko proljeće, jer je lani i sedam bodova bilo dovoljno za prolaz većini klubova. Momčad Victora Sancheza u posljednje vrijeme diže formu, a dvoboj protiv Celja bit će i novi okršaj trenera Sancheza i Alberta Riere, čije je rivalstvo obilježilo slovenski nogomet prošle sezone.

Gosti iz Celja na Rujevicu stižu rasterećeni, s već osiguranim prolaskom zahvaljujući devet osvojenih bodova. Njihov cilj je zadržati mjesto među osam najboljih i tako izboriti izravan plasman u osminu finala. Riječki strateg Victor Sanchez upozorio je na snagu protivnika. “Celje je momčad s vrlo jasnim obrascima igre. Dugo rade s istim trenerom i znate da vas čeka zahtjevna utakmica”, izjavio je Sanchez, svjestan da njegova momčad nema pravo na kiks ako želi prezimiti u Europi.

Za oba hrvatska kluba pobjeda je najčišći put prema cilju. Dinamu bi i bod protiv Betisa (ukupno osam) ostavio dobru situaciju, jer bi tada sve mogli riješiti u siječnju na domaćem terenu protiv rumunjskog FCSB-a. Poraz, međutim, stavlja imperativ pobjede protiv Rumunja i vjerojatno traženje boda u zadnjem kolu u Danskoj protiv jakog Midtjyllanda. Slično je i s Rijekom. Pobjeda protiv Celja otvara vrata Europe. Remi bi značio da im u posljednjem kolu protiv Šahtara u Krakowu treba barem bod, dok bi poraz značio da u Poljskoj moraju ići na pobjedu pod svaku cijenu.

Betis GNK Dinamo Zagreb HNK Rijeka NK Celje Top 1
Podijeli Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr WhatsApp Email Copy Link
Prethodni članakHrvatski stručnjak trener godine rumunjske Superlige

Slične objave

Hrvatski stručnjak trener godine rumunjske Superlige

10/12/2025

Liga prvaka na TV Arena Sport: Građani gostuju Kraljevima

10/12/2025

Livaković odbio ponudu iz Serie A

09/12/2025

Liga prvaka na TV Arena Sport: Inter i Sučić dočekuju Liverpool na Meazzi

09/12/2025

Slaven Bilić kandidat za izbornika

08/12/2025

Dva kluba iz Lige prvaka raspituju se za Luku Sučića

08/12/2025

Programska šema

Naša preporuka

‘Dan D’ za europske ambicije Dinama i Rijeke

11/12/2025

Hrvatski stručnjak trener godine rumunjske Superlige

10/12/2025

Liga prvaka na TV Arena Sport: Građani gostuju Kraljevima

10/12/2025

Livaković odbio ponudu iz Serie A

09/12/2025
  • Facebook
  • Instagram
Arena Sport
Facebook Instagram
  • Najnovije
  • Video
  • Kontakt
  • Politika privatnosti
  • Uslovi korišćenja
© 2024 Arena Sport. Designed by WEBMAHER.

Upišite iznad i pritisnite Enter za pretraživanje. Pritisnite Esc za odustajanje.