Dejan Ljubičić tijekom utorka trebao bi se pojaviti u Zagrebu, a onda u srijedu odraditi liječnički pregled u Dinamu! Austrijski veznjak hrvatskih korijena i brat bivšeg Dinamova igrača Roberta, dolazi iz Kölna, s kojim je ovih dana izborio povratak u Bundesligu.
Međutim, u zadnje dvije utakmice nije igrao, špekuliralo se i u njemačkim medijima je li riječ o ozljedi ili odluci kluba da ga izostavi iz momčadi, jer ionako napušta Köln na kraju sezone.
Ljubičiću je 27 godina, uglavnom igra defenzivnog veznog, iako može igrati i na drugim pozicijama u vezno redu, u Maksimiru ga vide i kao zamjenu za Josipa Mišića, piše Germanijak. On će, prođe li zahtjevan liječnički pregled u Dinamu biti već treći igrač, kojega su Modri doveli i prije početka prijelaznog roka. Uz Roberta Mudražiju i Marka Soldu. Sva trojica veznjaci! Kao najava velikog prometa, koji ćemo gledati u Dinamovoj svlačionici ovog ljeta. Bez obzira na konačan ishod sezone, u Maksimiru su već počeli slagati igračku križaljku.
Dejan Ljubičić, inače, imao je drugih ponuda, najbliži je bio Unionu Berlin, gdje je već imao dogovoren i liječnički pregled, ali se onda pojavio Dinamo i Ljubičić je odabrao dolazak u modri dres. Ako, dakle, prođe liječnički, doći će besplatno, bez odštete, a u Dinamu bi mu godišnji ugovor trebao iznositi oko milijun eura godišnje.
Što dolazak Ljubičića znači za odlaske igrača iz Dinama? O tome će, sigurno, više riječi biti nakon zadnjeg kola, kad će Zvonimir Boban početi rješavati gordijske čvorove po Dinamovoj svlačionici. Puno je otvorenih pitanja, puno igrača upitnog statusa i budućnosti u Dinamu, pogotovo onih najiskusnijih. U Maksimiru se počinje polako stvarati nova momčad, Dejan Ljubičić trebao bi biti jedan od lidera te svlačionice. S obzirom da se za Dinamo odlučio unatoč ponudama nekih drugih klubova, iz Njemačke i inozemstva, znači da je i spreman preuzeti tu ulogu.