Nogometne reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su danas u sklopu drugog kola skupine C na Europskom prvenstvu.

Slovenci su u prvom poluvremenu djelovali puno konkretnije i opasnije, a najbliže pogotku bili su u 37. minuti kada je Elšnik s petnaestak metara udaljenosti pogodio vratnicu.

Početkom drugog poluvremena Srbija je zagospodarila travnjakom stadiona u Münchenu, dok su izabranici Matjaža Keka čekali priliku iz kontranapada. I dočekali u 69. minuti.

Karničnik je izveo kontru, dodao na krilo do Elšnika koji je potom ubacio, a spomenuti Žan Karničnik našao se na pravom mjestu i na drugoj vratnici pogodio – 1:0.

Srbija je umalo izjednačila u 73. minuti, ali je Mitrović uzdrmao gredu.

No, izabranici Dragana Stojkovića do poravnanja ipak stižu u petoj minuti nadoknade. Luka Jović je pogodio glavom poslije kornera i postravio konačnih 1:1..

Danas se u sklopu grupe C igra i utakmica Danska – Engleska (18 sati).