Reprezentacije Engleske i Danske podijelile su bodove u drugom kolu skupine C Europskog prvenstva.

Gordi Albion je nakon pobjede nad Srbijom danas imao priliku ovjeriti osvajanje prve pozicije u grupi, ali do nje nije uspio doći protiv žilave Danske.

Ipak, Englezi su prvi preuzeli inicijativu i iskoristili je već u 18. minuti. Nakon odličnog prodora Bukaya Sake po desnoj strani, lopta dolazi do Harryja Kanea, a najbolji strijelac u povijesti engleske reprezentacije postiže svoj prvi gol na Euru.

Gol je “razbudio” Dance koji su zaigrali mnogo bolje u nastavku prvog poluvremena, a do zasluženog poravnanja stigli su majstorskim pogotkom Mortena Hjulmanda s tridesetak metara. Lopta je od stativu ušla u mrežu Engleske. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Nastavak donosi ofenzivu Engleza. Najbolju priliku imao je Bukayo Saka koji je lobovao danskog vratara Schmeichela, ali je pogodio vanjski dio mreže te Phil Foden koji je zatresao vratnicu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, stoga su dva rivala podijelili po bod. To znači da je Engleska i dalje prva sa četiri boda, dok Danska ima dva.

Englezi u posljednjem kolu igraju protiv Slovenije, dok će Danci igrati protiv Srbije. Sve selekcije imaju šanse za prolaz i da završe na svim pozicijama te će posljednje kolo donijeti mnoštvo uzbuđenja.