Španjolska nogometna reprezentacija po rekordni četvrti put postala je prvak Europe, pobjedom nad Engleskom u večerašnjem finalu u Berlinu.

Nakon blijedog prvog poluvremena, drugo je počelo golom. Lamine Yamal je u šansi izbacio Nicu Williamsa, a igrač Athletica je rutinski matirao Pickforda udarcem iskosa za vodstvo Španjolske.

Potom su Morata, Olmo i Yamal imali prilike dokrajčiti Engleze, nisu ih iskoristili i stigla je kazna.

Bila je to lijepa akcija momčadi izbornika Garetha Southgatea u 73. minuti, nakon povratnog dodavanja Bellinghama Palmer je precizno pucao s ruba šesnaesterca i pogodio donji kut Simonove mreže – 1:1.

A onda je Cucurella tri minute prije kraja utakmice dao pas u prostor, rezervista Mikel Oyarzabal, koji je zamijenio Moratu, uklizao i zabio – 2:1 za Španjolsku!

Rezultat se više nije mijenjao, Furija je osvojila naslov prvaka Starog kontinenta. Potpuno zasluženo, sa sedam pobjeda iz isto toliko utakmica na EP-u.