U beskrajnoj noći na stadionu Hard Rock u Miamiju, nakon vrlo dugog finala, Argentina je obranila naslov prvaka Copa Americe!

Gaučosi su pobjedom nad Kolumbijom postavili novi rekord natjecanja jer im je ovo 16. naslov. Urugvaj sada ima jedan manje…

Utakmica je kasnila čak 82 minute jer je veliki broj navijača bez ulaznica “upao” na stadion. Zatim je na poluvremenu uslijedio polusatni glazbeni show Shakire, a kako u 90 minuta nije bilo pobjednika, uslijedili su produžeci (na Copi se igraju samo u finalu).

Imale su obje momčadi svoje prilike, Argentincima je čak poništen gol zbog ofsajda, a ključni trenutak dogodio se u 112. minuti. Lo Celso je sjajnim pasom izbacio Lautara Martineza, a kapetan Intera rutinski matirao Vargasa – 1:0.

Odmah je potrčao u zagrljaj Lionelu Messiju koji je zbog ozljede izašao u 66. minuti. Uz posljednji sučev zvižduk, legendarni Argentinac bio je na rubu suza od sreće, baš kao i njegovi suigrači…

Argentina je uspjela. Najbolji tim Copa America svih vremena.