U susretu drugog kola grupne faze Machineseeker EHF Lige prvaka, rukometaši Zagreba su u srijedu navečer pred preko 5000 gledatelja u zagrebačkoj Areni ugostili prošlosezonske doprvake, danski Aalborg. U sjajnom izdanju, Zagrebaši su stigli do velike pobjede 31:23 predvođenim Lukom Klaricom i Filipom Glavašem, dok je između vratnica ponovno sjajan bio Matej Mandić.

Odlična je ovo uvertira za sve ono što slijedi obzirom da će Zagrebaši, do kraja grupne faze, u Areni ugostiti još mnoga velika europska imena poput Barcelone, Kielcea, Magdeburga i ostalih, podsjećaju na službenoj stranici kluba.

Sjajno prvo poluvrijeme ‘Lavova’ koje je sa devet obrana u prvih 30 minuta predvodio Matej Mandić. Obranio je Mandić nekoliko ‘zicera’, dva penala, što je napad iskoristio i na predah otišao sa +4 (13:9).

Zagreb i u nastavku od prvog zvižduka u sjajnom tempu. Odlična obrana predvođena Gojunom, Srnom i Trivkovićem olakšala je posao Mandiću na golu, dok su Kos, Klarica, Bialiauski, Dibirov i Glavaš s lakoćom pronalazili put do gola gostiju iz Danske.

Na kraju ogromna pobjeda od osam pogodaka razlike protiv prošlogodišnjih europskih doprvaka uz sedam pogodaka Klarice i Glavaša, te 13 obrana Mandića. Kod gostiju valja izdvojiti tek pet pogodaka Bjornsena.

Sljedeće kolo Lige prvaka na rasporedu je za tjedan dana kada Zagrebaši gostuju u Norveškoj kod Kolstada, dok ih 9. listopada očekuje nova domaća utakmica kada u goste stiže mađarski Szeged.

Andrej Nikolić, trener RK Zagreb, nakon susreta je kazao:

“Moram čestitati svojim igračima na zaista sjajnom izdanju kako u obrani koja je funkcionirala zaista jako dobro predvođena Mandićem, tako i u napadu. Sjajna večer za nas, hvala navijačima koji su nas došli podržati u velikom broju. Zaista smo, nakon prevelikog poraza obzirom na prikazano, jedva čekali pokazati što možemo i evo, osjećaj je sjajan. “

Igrač Zagreba Roko Trivković je rekao:

“Evo zaista sjajna utakmica, moj debi u Areni u ovoj sjajnoj atmosferi. Čestitke svima, bili smo sjajni od prve do zadnje minute i u napadu i u obrani, pokazali kako trebamo izgledati svaki put. Velika pobjeda”.

Zagreb – Aalborg 31:23 (13:9)

Zagreb: Grbavac, Mandić 13 obrana; Kos 3, Walczak, Klarica 7, Gojun, Srna 1, Ćavar, Molc, Pavlović 1, Dibirov 6, Bialiauski 4, Kavčič 1, Glavaš 7, Trivković 1, Radojković. Trener Andrija Nikolić.

Aalborg: Norsten 6 obrana, Hellberg; Nilsson, Wiesmach, Barthold 3, Arnoldsen 2, Martins 2, Hald 2, Hoxer 1, Thurin 1, Larsen, Vlah 2, Bjornsen 5, Moller 4, Antonsen, Munk. Trener Maik Machulla.