U prvom kolu nove sezone Machineseeker EHF Lige prvaka, Zagrebaši su u četvrtak navečer gostovali u Poljskoj kod Kielcea.

Unatoč dobrom izdanju u prvom, te na početku drugog poluvremena, Zagreb je pao u drugom dijelu nastavka i upisao poraz 30:23.

Trener RK Zagreb Andrija Nikolić o utakmici je kazao:

“Odigrali smo dobru utakmicu međutim 50 minuta i na kraju to ispada uvjerljiv poraz. Smatram da stanje nije bilo takvo, međutim iskustvo Kielcea je presudilo – iskoristili su naše greške i to je danas bio ključ. Teško je očekivati da od početka krenemo jako dobro obzirom da smo dosta toga zamijenili u našem sastavu, međutim ponavljam, šteta je da smo na kraju izgubili tako velikom razlikom jer to, obzirom na prikazano nismo zaslužili. Svakako moramo skupiti glave i pripremiti se za susret protiv prošlogodišnjih finalista Lige prvaka. Glavni cilj će naravno biti da smo cijeli susret na pravoj razini.”

Naredni meč Lige prvaka Zagreb igra 18. rujna, kada će ugostiti danski Aalborg (18:45 sati, Arena Sport 1).