Hrvatski rukometaši u svojoj najboljoj dosadašnjoj partiji na Olimpijskim igrama, svladali su danas Njemačku i tako napravili veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Tako je ujedno nastavljen sjajni niz Hrvatske protiv velikog rivala – čak 11 pobjeda u 15 mečeva.

Izabranici izbornika Dagura Sigurdssona odlično su otvorili današnji susret, poveli s 10:7 golom Martinovića u 21. minuti, a poluvrijeme zaključili s vodstvom od 15:13.

U nastavku je izgledalo još bolje, a nakon što je Cindrić poentirao za 26:20 na deset minuta prije kraja postalo je jasno da se Hrvatskoj smiješi važna pobjeda. Na kraju je susret zaključen rezultatom 31:26.

Pobjedničku momčad predvodio je raspoloženi Ivan Martinović sa devet pogodaka, pratio ga je Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić i Mario Šoštarić (svi po pet), a fenomenalan je bio Dominik Kuzmanović s čak 12 obrana. Prvi strijelac Njemačke bio je Johannes Gollas (osam).

Hrvatska sada na OI ima dvije pobjede iz tri utakmice i jako dobre šanse za ulazak u četvrtfinale.