Rukometna reprezentacija Hrvatske, nakon preokreta i velike drame, ostvarila je danas pobjedu u prvom kolu rukometnog turnira na Olimpijskim igrama, protiv Japana.

U prvom poluvremenu igralo se gol za gol sve do posljednjih desetak minuta, kada je Japan napravio nevjerojatnu seriju 5:0 i na odmor otišao s vodstvom 18:13.

Činilo se da su Japanci na pragu senzacije u nastavku, jer su u 40. minuti vodili 23:17, ali naša reprezentacija se probudila i serijom 4:0 uhvatila priključak, a u 52. minuti stigla i do preokreta i vodstva 25:24.

Uslijedila je velika drama u finišu utakmice, a Hrvatska je golom Martinovića u posljednjoj sekundi došla do pobjede.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Šoštarić sa šest, te Duvnjak i Martinović sa po tri gola.

Kod Japanaca briljirao je Yasuhira sa devet pogodaka, a Fujisaka je je dodao pet golova.

U skupini A nalaze se i selekcije Slovenije, Njemačke, Švedske i Španjolske, a prve četiri momčadi idu u četvrtfinale.