Nogometaši Bayern Munchena i Real Madrida odigrali su neriješeno 2:2 u zanimljivom prvom susretu polufinala UEFA Lige prvaka.

Iako je tim iz Madrida imao prednost u prvom poluvremenu, nogometaši bavarskog Bayerna uspjeli su preokrenuti, da bi deset minuta prije kraja utakmice Real drugim golom Vinicius Juniora došao do remija u Munchenu.

Zaprijetili nogometaši Bayerna i to u prvoj minuti susreta, ali šut Leroy Sanea nije bio izazovan za Andriya Lunina.

Real Madrid je prvi došao do gola, a poveli su u 24. minuti kada su je u kontra napadu Toni Kroos sjajnom loptom pronašao Vinicius Juniora koji je bez poteškoće pogodio mrežu Manuela Neuera.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena Harry Kane je pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative.

Na kraju prvog poluvremena Real je imao prednost od 0:1.

U 53. minuti meča Leroy Sane je nakon sjajnog solo prodora, pucao i pogodio za izjednačenje.

Samo tri minute kasnije neoprezan je bio Lucas Vasquez te je napravio prekršaj u kaznenom prostoru Reala. Nije bio težak zadatak da Harry Kane sa bijele tačke savlada Lunina za 2:1 i potpuni preokret svoje ekipe.

Igrao se 81. minut kada je Min- Jae Kim srušio Rodryga pred golom Bayerna. Sudija Turpin je dodijelio penal gostima i Korejancu pokazao žuti karton.

Vinicius Junior je snažnim šutem iz penala prevario Neuera. Manuel je otišao desno, a lopta u lijevi ugao za konačnih 2:2.

Imali su Bavarci šansu samo dva minuta kasnije kada je Serge Gnabry sjajno utrčao sa desne strane, ali u trku nije zahvatio loptu kako je želio i tako upropastio sjajnu priliku da dođe do pogodka.

Revanš susret Bayerna i Real Madrida igra se u srijedu 8. maja na stadionu Santiago Bernabeu.