Andrej Rubljov je u finalu Mastersa u Madridu pobijedio Kanađanina Felixa Augera-Aliassimeja poslije tri seta i preokreta 4:6, 7:5, 7:5 i to nakon dva sata i 49 minuta igre.

Bolje je meč započeo 35. igrač svijeta Augera-Aliassime. Napravio je break već u prvom gemu i ubrzo poveo sa 4:1. Uspjeo je da smanji Rubljov na 4:3, ali je Kanađanin stigao do pvog seta.

U nastavku je Rus bio mnogo sigurniji prilikom svog servis, a ključan u drugom setu bio je 12. gem kada je Rubljov došao do breaka, automatski i izjednačenja na 1:1 u setovima.

Nastavila se velika borba i u trećem, odlučujućem setu. Nisu popuštali ni Augera-Aliassime ni Rubljov sve do finiša, kada je ponovo koncetracija popustila Kanađaninu. On je duplom servis greškom uručio pehar Rubljovu.

Rubljov je tako došao do druge titule iz serije 100 u glavnom gradu Španije. Ujedno je osmi teniser svijeta postao prvi igrač koji je u svojoj karijeri Masters u Madridu osvojio i u singlu i u doublu.