Vaterpolo reprezentacija Hrvatske pobijedila je Grčku rezultatom 13:12 i tako osigurala plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Barakude otvaraju meč vodstvom (3:1), da bi problemi uslijedili u drugoj dionici, kada Grci do poluvremena hvataju 4:6.

Prava drama bila je u drugom poluvremenu. Fenomenalnom realizacijom Marinića – Kragića, Fatovića i Kharkova, Hrvatska se vraća u susret i do kraja treće četvrtine odlazi na 11:9. Zadnju četvrtinu obilježio je Biljaka, koji je isključen početkom dionice, a Hrvatska četiri minute bila s igračem manje.

No, uspjeli su to izabranici Ivice Tucka preživjeti, štoviše, odlijepiti se na 1:-10. Do kraja utakmice Grci su se vratili na 12:12, da bi Kharkov postigao svoj četvrti, a za Hrvatsku sretni 13. pogodak, vrijedan pobjede.