Zrinjski je ostvario pobjedu nad Borcem u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Plemići su od samog početka utakmice djelovali konkretnije i opasnije, da bi inicijativu krunisali u 30. minuti. Malekinušić je izbacio Ćužea u šansu, a krilni nogometaš Zrinjskog rutinski matirao Miloševića – 1:0.

I u nastavku meča domaći tim je bio bolji, stvarao šanse, ali odbrana Banjalučana je uspjela da odoli napadima.

Ostalo je tako 1:0 do posljednjeg zvižduka arbitra Topalovića. Revanš se igra 22. maja u Banjaluci, kada ćemo saznati ko će biti osvajač Kupa za sezonu 2023/24.

Zrinjski – Borac 1:0 (Ćuže 30′)

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica).

ZRINJSKI: Karačić, Memija (Ćorluka), Šunjić, Barišić, Tičinović, Bradarić, Ilinković (Ramić), Ćuže, Malekinušić (Abdurahimi), Mulahusejnović, Bilbija (Ivančić).

BORAC: Milošević, Jokić (Hrelja), Ćelić, Šušić, Nišić (Fićović), Grahovac, Terzić (Vranješ), Vuković, Kulašin (Pejović), Jurilj, Lukić (Makarić).