Zrinjski ne odustaje od borbe za titulom. Plemići su večeras u hercegovačkom derbiju savladali Široki Brijeg i ostali za vratom lideru Borcu.

Nakon nekoliko dobrih prilika na obje strane, Plemići su poveli u 20. minuti pogotkom kapitena Nemanje Bilbije s bijele tačke. Prethodno je sudija Antoni Bandić dosudio najstrožu kaznu smatrajući da je Barišić faulirao Ćužea u šesnaestercu gostiju.

Svega tri minute kasnije Zrinjski je udvostručio prednost. Kiš je izveo korner, glavom odigrao Bilbija, a loptu u mrežu Širokog skrenuo Magdić.

U nastavku meča ritam igre je opao, da bi Mostarci pred kraj susreta došli u novu priliku za pogodak. Bandić je dosudio drugi penal za Plemiće u večerašnjoj utakmici, a mladi rezervista Kozina bio siguran realizator za konačnih 3:0.

Zrinjski – Široki Brijeg 3:0 (Bilbija 20′ penal, Magdić 23′, Kozina 88′ penal)

Stadion Pod Bijelim brijegom u Mostaru. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Šunjić (Barišić), Magdić, Tičinović (Corda), Ramić (Kozina), Bradarić (Ivančić), Malekinušić, Kiš, Ćuže, Bilbija (Mulahusejnović).

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić (Taraba), Prusina, Mašić, Kuprešak (Bagarić), Mužek, Barišić (Matić), Ćavar, Mamić, Kpan (Benić), Chinedu (Lukić).