Zrinjski je odbranio trofej Kupa Bosne i Hercegovine. Plemići su danas na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali Borac u revanš susretu finala, a prethodno su stekli prednost i u prvom meču (1:0).

Već u osmoj minuti današnjeg susreta Zrinjski je zaprijetio domaćinu, Ćuže je pogodio prečku nakon ubačaja Kiša.

Zatim su obje ekipe imale po nekoliko poluprilika, ali do promjene rezuultata nije došlo.

U drugom poluvremenu igra se dodatno ‘zatvorila’. Odbrane su bile na visini zadatka, dok je nedostajalo kreacije među napadačima i vezistima Borca i Zrinjskog.

Ipak, koncentracija je popustila kod domaćih igrača devet minuta prije kraja utakmice. Rezervista Bradarić je ubacio, Malekinušić neometan smirio loptu i rutinski zatresao mrežu Banjalučana – 0:1. Hladan tuš za navijače i fudbalere Borca.

Blizu izjednačenja novi prvak BiH je bio u 88. minuti, ali Karačić je sjajno intervenisao nakon šuta Kvržića sa neka tri-četiri metra od gola.

I to je bilo to. Plemići su drugu sezonu zaredom osvojili Kup, treći u klupskoj historiji.

Borac – Zrinjski 0:1 (Malekinušić 81′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

BORAC: Milošević, Jurilj, Pejović, Ćelić, Herrera, Grahovac, Vuković, Vranješ, Čavić (Kvržić), Blagaić (Makarić), Marčetić (Lukić).

ZRINJSKI: Karačić, Memija, Šunjić, Barišić, Tičinović (Ćorluka), Ramić, Ivančić (Magdić), Kiš (Bradarić), Malekinušić (Abdurahimi), Ćuže, Mulahusejnović.