Hrvatska nogometna reprezentacija, u sklopu priprema za Europsko prvenstvo, odigrala je u Rijeci prijateljsku utakmicu protiv Sjeverne Makedonije i upisala pobjedu 3:0.

Pobjeda je lijepa, ali još je važnije što je izbornik Zlatko Dalić dobio odgovore na neka pitanja. Prije svih, u kakvom je stanju Ivan Perišić.

Vatreni su rutinski odradili posao protiv suparnika koji je trebao biti priprema za Albaniju s kojom se Hrvatska, uz Italiju i Španjolsku, nalazi u grupi B.

Prva dva gola za Vatrene zabio je Lovro Majer. Prvog u 10. minuti iz slobodnog udarca s više od 20 minuta, a drugog u 45. minuti nakon sjajne asistencije Brune Petkovića petom.

Konačnih 3:0 u 80. minuti je postavio ljubimac Rujevice Marco Pašalić, postigavši prvijenac u hrvatskom dresu.