Nogometna reprezentacija Turske svladala je danas Gruziju u prvom susretu skupine F na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Mogli su turski nogometaši već u 11. minuti povesti, ali Ayhan je snažnim šutem s dvadesetak metara pogodio vratnicu.

No, izabranici izbornika Vincenza Montelle do prednosti su došli u 26. minuti, pravom ‘bombom’ desnog beka Merat Muldura, prelijepim volejem s ruba kaznenog prostora.

Potom je Yildiz tresao mrežu Gruzijaca, ali pogodak je poništen zbog zaleđa.

Zatim je Mikautadze izjednačio u 32. minuti nakon lijepe akcije gruzijske momčadi.

Prilika je zatim bilo na obje strane, da bi supertalentirani 19-godišnji Arda Guler projektilom s 25 metara pogodio suprotni gornji kut gruzijskog gola.

Imali su Gruzijci potom veliku priliku preko Kochorashvilija, ali pogodio je gredu nakon što se sjajno oslobodio čuvara. Isti igrač je mogao poravnati u nadoknadi, ali pucao je tik pored gola Turske iz dobre pozicije.

U posljednjim sekundama Gruzija je izvodila udarac iz kuta, a u kazneni prostor je otišao i vratar Mamardashvili. Bila je to greška jer je Akturkoglu istrčao kontru i gurnuo loptu u praznu mrežu – 3:1.

I to je bilo to, ostalo je 2:1. Tri boda za Tursku.