Nogometaši Stuttgarta bili su bolji od Augsburga na gostovanju u meču 33. kola, a utakmica je završena rezultatom 0:1.

U jednom veoma tvrdom meču gosti su bili nešto prisebniji i golom Guirassyja su uspjeli da stignu do nova tri boda i do pozicije broj dva na tabeli.

Igrao se 48. minut kada je Seru Guirassy dobio dubinsku loptu, dobro se izborio za poziciju i rutinski savladao protivničkog golmana za 0:1.

Gosti su apsolutno zaslužili pobjedu na ovom meču, imali su dobar broj prilika koje su promašili, možemo reći da je domaćin čak i dobro prošao.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović odigrao je cijeli meč u porazu svog tima, a u 63 minuti dobio je žuti karton zbog prigovora sudiji.

Augsburg je sada sve dalje od Evrope koja je izgledala kao da je nadomak ruke ovom timu prije samo četiri kola, ali od tada četiri uzastopna poraza.