Slovenija i Danska su podijelile bodove u današnjem susretu prvog kola skupine C Europskog prvenstva.

Danci do pogotka stižu u 17. minuti. Bila je to lijepa akcija, Wind je sjajno petom proslijedio loptu do Eriksena, a iskusni veznjak rutinski matirao Oblaka.

Frcalo je potom na sve strane, nije nedostajalo prilika ispred oba gola. Slovenci su bili blizu poravnanja u 76. minuti kada je Šeško pogodio vratnicu, ali svega minut kasnije izabranici Matjaža Keka ipak stižu do gola.

Janža je poslije kornera s ruba kaznenog prostora oštro šutirao, Hjulmanda je malo zakačila lopta i prevarila Schmeichela – 1:1.

To je ujedno bio konačan rezultat meča u Stuttgartu. Drugi susret ove skupine igraju večeras Srbija i Engleska (21 sat) u Gelsenkirchenu.