Nogometna reprezentacija Austrije pobijedila je danas Poljsku i napravila veliki korak prema prolasku u osminu finala Europskog prvenstva.

Već u devetoj minuti Austrijanci su poveli. Mwene je ubacio, a Trauner glavom poslao loptu u poljsku mrežu.

Nakon nekoliko prigoda Poljska je u 30. minuti stigla do izjednačenja. Piatek je iskoristio zbunjenu reakciju austrijske obrane i pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu nije bilo previše zanimljivosti sve do 67. minute, kada je Austrija ponovno povela. Lijepu akciju okrunio je Baumgartner preciznim prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca.

Austriji je potom dosuđen jedanaesterac u 77. minuti, Sczczesny je srušio Sabitzera, sudac je ekspresno pokazao na bijelu točku.

Siguran realizator jedanaesterca za 3:1 bio je iskusni Marko Arnautović.

Taj rezultat je bio i konačan. Poljska se sada nalazi na rubu eliminacije s Eura, treba joj čudo za osminu finala. U sklopu skupine D večeras se igra utakmica između Nizozemske i Francuske.