U zadnjem kolu druge hrvatske lige, ili kako se službeno zove SuperSport Prve nogometne, Šibenik je u derbiju koji je odlučivao o prvaku i putniku u SuperSport HNL u gostima rezultatom 0:2 pobijedio Zrinski Osječko u Gradskom vrtu.

Strijelci su bili Josip Majić i Ivan Božić. Šibenik je tako godinu dana nakon ispadanja izborio povratak u elitu hrvatskog nogometa.

Zrinski je prije zadnjeg bio vodeći s 81 bodom, dok je Šibenik imao 79 bodova. Zrinskom je za prvo mjesto i prvu ligu bio dovoljan bod, ali Šibenik je na kraju zasluženo slavio i preskočio rivale na prvom mjestu.

Uoči ove utakmice Zrinski je imao niz od 10 pobjeda, dok je Šibeniku ovo čak 14. pobjeda u nizu. Ekipa Marija Carevića znala je da treba pobjedu i ofenzivnije je krenula u susret. Raspoloženi su bili Majić i Torres, ali obrana domaćina na početku je bila stabilna. Igra je bila dinamična, ali i prepuna tenzija.

Svaka odluka suca Jovića bila je popraćena protestima obje klupe i često su se dijelili žuti kartoni. U 35. minuti Majić je doveo Šibenik u vodstvo iz penala kojeg je skrivio Petar Korov i pritom dobio žuti karton. Samo šest minuta kasnije Korov je dobio drugi žuti zbog simuliranja.

Zrinski je ostao s desetoricom igrača i crveni karton Korovu je prelomio utakmicu. Domaćini nakon njega više nisu uspjeli biti opasni iako su u drugom dijelu izašli u hrabri visoki presing s igračem manje.

Drugo poluvrijeme bilo je generalno siromašnije od prvog, a konačni rezultat postavljen je u 77. minuti kada je Božić zabio iz prve prave prilike u drugom dijelu.