Nogometna reprezentacija Kolumbije plasirala se u finale Copa Americe nakon sinoćnje pobjede nad Urugvajom u Charlotteu.

Jedan gol je bio dovoljan Kolumbijcima da zakažu dvoboj s Argentinom u utakmici za naslov.

To je njihovo treće finale, prvo od 2001. godine, kada su jedini put bili prvaci.

Trenutak odluke u sinoćnjem polufinalu desio se u 39. minuti. James Rodriguez je izveo korner, a glavom pogodio Jefferson Lerma. Za Rodrigueza je to bila šesta asistencija na ovogodišnjem izdanju Cope.

U sudačkoj nadoknadi poluvremena Kolumbija je ostala s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Daniel Munoz.

No, brojčanu prednost Urugvajci nisu iskoristili. Stvarali su prilike, Suarez je pogodio vratnicu, ali do izjednačujućeg gola nisu uspjeli doći…

Urugvaj će tako u noći između subote i nedjelje igrati susret za treće mjesto protiv Kanade (02:00, Arena Sport 1).

Finale je na rasporedu noć kasnije (02:00, Arena Sport 1).