Vjerojatno ni najveći optimisti među navijačima Rumunjske nisu očekivali ovakav scenarij na stadionu u Munchenu. Reprezentativci ove zemlje ostvarili su danas uvjerljivu pobjedu nad Ukrajinom u susretu prvog kola grupe E na Europskom prvenstvu.

Malo toga zanimljivog se dešavalo do 29. minute kada grešku radi jedan od najskupljih ukrajinskih nogometaša Andrij Lunin. Vratar madridskog Reala prilikom nespretnog ispucavanja dodao je loptu protivnicima, a Stanciu zatim pravim projektilom zatresao mrežu.

Rumunji su prednost udvostručili u 53. minuti. Nakon kontranapada, Razvan Marin je preciznim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Lunina.

Svega četiri minute bilo je ogromnih 3:0. Man je majstorski izigrao ukrajinsku obranu i zatim loptu servirao Dragusu, kojem potom nije bilo teško poentirati.

Imali su Ukrajinci svoje prilike, Yaremchuk je pogodio gredu u nadoknadi, ali rezultat se nije mijenjao. Rumunjska je tako na idealan način započela nastup na EP.

U okviru iste skupine danas se sastaju Belgija i Slovačka (18 sati).