Nogometaši Rijeke pobijedili su mađarskog prvoligaša Nyiregyhaza Spartacus rezultatom 3:1 u prvoj pripremnoj utakmici tijekom austrijskog dijela predsezone.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka. U drugih 60 minuta trener Rijeke Željko Sopić na travnjak je poslao novu momčad, ali koja mu je zasigurno dala za razmišljati kada je riječ o dresovima prvotimaca, piše službena stranica kluba.

Posebno se to odnosi na Ivanovića koji je bio razigran, rastrčan, na kraju i efikasan. Ivanović je najprije u 67. minuti pripremio šansu Butiću koji je dva puta tukao u blok, a onda tri minute kasnije doveo Rijeku u vodstvo.

U 70. minuti Banda ga je proigrao na 25 metara, pa nakon okreta ušao u kazneni prostor, izbjegao blok čak četiri suparnička igrača pa sigurno poentirao – 1:0.

U 75. minuti Jakac je imao na glavi lijepu priliku, ali pucao je preko gola, da bi u 80. Bijeli prodali Mađarima školsko otvaranje. Lopta je iz obrane došla za Ivanovića na centru, ovaj se zagradio i sjajno u prostor gurnuo Butića koji je izašao jedan na jedan s vratarem i sigurno poentirao – 2:0.

U 85. minuti Babić je osvojio loptu na centru i gurnuo je prema Jakcu, ovaj tražio u prostoru Ivanovića koji je izdržao prekršaj pa sigurno pogodio za 3:0.

U 88. minuti Posavec je lijepom reakcijom zaustavio pokušaj S. Babića i izvukao njegov udarac ispod grede. Ipak, u 120. minuti Olah je precizno pogodio s distance i postavio konačnih 3:1.

Iduću provjeru nogometaši Rijeke igraju u subotu 10. srpnja kada će suparnik biti njemačku drugoligaš Karlsruher.