Legendarni hrvatski nogometaš i kapetan vatrenih Luka Modrić (39) prava je ikona i legenda Real Madrida s kojim je osvojio sve što se može osvojiti, kako u Španjolskoj, tako i na europskoj i svjetskoj razini.
Iako je u 40. godini života, kapetan vatrenih još uvijek igra na visokom nivou. Pravi je vođa na terenu, pa se naveliko pričalo da će dobiti još godinu dana ugovora kako bi bogatu karijeru mogao završiti na Santiago Bernabeu poslije SP-a 2026.
Međutim, situacija je, čini se, potpuno drukčija i Modrić od ljeta neće više biti član Reala, prenosi Večernji list. Nakon utakmice La Lige protiv Rayo Vallecana koji je Real dobio sa 2:1 u Madridu su krenuli u ozbiljan posao. Španjolski mediji prenose vijesti da je Real krenuo po zamjenu za Modrića, čime je Hrvatu dao jasan znak.
Meta je navodno nogometaš Chelseaja, argentinski veznjak Enzo Fernandez. Spomenuti 24-godišnjak s londonskim klubom ima ugovor do ljeta 2032. godine i vrijednost od 75 milijuna eura. Sigurno je da Realu neće biti lako dovesti Fernandeza, ali znajući kakav poziv ima Kraljevski klub, nije isključeno da bi Fernandez mogao promijeniti sredinu.
Riječ je o igraču koji može pokriti više pozicija u veznom redu, a s obzirom na to da ima 24 godine, Real Madrid ga vidi kao dugoročno rješenje. Modrić se na ljeto po svemu sudeći seli iz Madrida, ide li u neki drugi klub ili završava karijeru, to će se znati u sljedećih nekoliko tjedana.
Ugledni španjolski novinar Joao Felix Diaz nedavno je objavio da je u ovom trenutku ostanak Modrića u klubu nešto što će se vrlo teško dogoditi i čini se da njegove riječi dobivaju na težini.