U revanš susretu polufinala play-offa Championshipa Leeds United savladao je Norwich rezultatom 4:0 i tako izborio finalno doigravanje za promociju u englesku Premier ligu.

Nakon što je prva utakmica na Carrow Roadu završena bez pogodaka večeras je Leeds sjajno otvorio meč. Domaći su poveli već u sedmoj minuti kada je Ilia Gruev pogodio iz slobodnog udarca. Igrao se 20. minut meča kada je na dobar centaršut Wilfrieda Gnontoa sjajno se snašao Joel Piroe i pogodio za 2:0. Imao je Leeds još mnogo šansi do kraja poluvremena, a jednu je iskoristio u 40. minuti. Georginio Rutter pogodio je za 3:0.

Drugi dio nije pružio mnogo uzbuđenja, a konačni rezultat meča 4:0 postavio je Summerville golom u 68. minuti.

Nogometaši Leedsa su pobjedom na Elland Roadu protiv Kanarinaca postali prvi finalista doigravanja, a tamo čekaju boljeg iz okršaja Southamptona i WBA.

Podsjećamo, finalni meč doigravanja igra se 28. maja na Wembleyju.