Glenn Nyberg, 35-godišnji Šveđanin i njegova ekipa sudit će Dinamu protiv Qarabaga u utorak u Maksimiru.

‘Sudac u usponu’, koji je dijelio pravdu i na Europskom prvenstvu i na Olimpijskim igrama u Parizu, već je dvaput sudio Modrima. I u tim su utakmicama Zagrepčani upisali pobjedu i remi, podsjeća Germanijak.

Prvo je sudio dvoboj protiv ciparske Omonije, u srpnju 2021., Dinamo je tada u gostima slavio 1:0 golom Franjića i plasirao se u iduće pretkolo Lige prvaka. Samo četiri mjeseca kasnije došao je i u Maksimir, tada je arbitrirao u suretu protiv belgijskog Genta (1:1) u Europskoj ligi. Na Euru ove godine sudio je tri utakmice, Španjolska – Albanija, Ukrajina – Rumunjska i Francuska – Belgija.

No, u fokus javnosti došao je na Olimpijskim igrama u Parizu, nakon neviđenog skandala. Utakmicu Argentine i Maroka produžio je za više od 15 minuta, a u zadnjoj su minuti Argentinci su izjednačili na 2:2. Marokanski navijači su poludjeli, uletjeli u teren, igrači pobjegli u svlačionicu, kaos je trajao gotovo dva sata. A onda je odlukom VAR-a gol poništen i proglašena je pobjeda Maroka (2:1).

Ipak, očito mu UEFA i FIFA nisu zamjerile tu nesretnu epizodu, Nyberg je dobio priliku odmah suditi play-off Lige prvaka.

Utakmica DInamo – Qarabag igra se u utorak od 21 sat, uz izravan TV prijenos na kanalu Arena Sport 1.