Počelo je Europsko prvenstvo, teško da je moglo bolje za domaćina Njemačku. Elf je dominirao u uvodnom susretu protiv Škotske, koja je večeras bila potpuno nedorastao rival na travnjaku Allianz Arene.

Nijemci su poveli već u 10. minuti nakon udarca Floriana Wirtza s ruba kaznenog prostora. Devet minuta kasnije udvostručio je prednost Jamal Musiala.

Pred sami kraj prvog poluvremena Porteus je skrivio prekršaj nad njemačkim kapetanom Gundoganom. Sudac Turpin mu je pokazao crveni karton nakon VAR konzultacija i dosudio jedanaesterac.

Siguran realizator udarcem s bijele točke bio je Kai Havertz – 3:0. Tim rezultatom je i zaključeno poluvrijeme.

Pričuvni napadač Fullkrug je zatim u 68. minuti lijepim pogotkom povisio na 4:0.

Tri minute prije kraja Škoti uspijevaju smanjiti na 4:1, autogolom Rudigera.

No, Emre Can zatim u nadoknadi poentira za 5:1. Ispostavit će se da je to i konačan ishod susreta.

Podsjetimo, sutra prvi nastup na Euru 2024 ima Hrvatska, koja će odmjeriti snage sa Španjolskom.