Europska kuća nogometa (UEFA) pripremila je bogat nagradni fond za sve sudionike Europskog prvenstva u Njemačkoj, a iznosi 331.000.000 eura. Naravno, premije ovise i o ostvarenom rezultatu, a u najboljem slučaju reprezentacija koja osvoji naslov može zaraditi i do 28.250.000 eura.

Svaki sudionik EURA-e na startu dobiva nešto više od devet milijuna eura. Pobjeda u grupnoj fazi donosi milijun eura, remi 500.000 eura, dok svaki izlazak iz skupine UEFA dodatno nagrađuje sudionike s po 1,5 milijuna eura.

Osam najboljih, odnosno one selekcije koje osiguraju plasman u četvrtfinale, dobit će po 2,5 milijuna eura, a svaka sljedeća faza donosi sve veće premije.

Polufinalisti će prikupiti još po četiri milijuna eura, dok će finalisti, osim pehara, imati priliku osvojiti još više europskih novčanica. Onaj tko izgubi u odlučujućoj borbi za naslov, odnosno drugoplasirani, zaradit će pet milijuna eura, a pobjednik Europskog prvenstva osam milijuna.

Tako dolazimo do posljednje brojke koja kaže da će pobjednik Eura u Njemačkoj zaraditi ukupno 28.250.000 eura, naravno pod uvjetom da ostvari sve tri pobjede u skupini (tri milijuna). A kad se tome pridoda svota za sudjelovanje, plus sve navedeno, dolazi se do cifre nešto više od 28 milijuna eura.

Riječ je inače o istom nagradnom fondu kakav je bio na Europskom prvenstvu 2021. godine i najviše je što je UEFA ikada osvojila za navedeno natjecanje. S godinama je nagradni fond rastao, a usporedbe radi, posljednji put kad je naša reprezentacija nastupila na Euru 2000. godine, nagradni fond iznosio je nešto više od 74 milijuna eura.