Nogometna reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država, domaćin Copa Americe, izgubila je u kaotičnoj utakmici drugog kola skupine C protiv Paname i našla se u nezavidnoj poziciji po pitanju plasmana u četvrtfinale.

Već u 18. minuti američka selekcija ostala je s igračem manje na terenu jer je Timothy Weah dobio izravni crveni karton zbog udaranja panamskog reprezentativca Rodericka Millera.

No samo četiri minute kasnije SAD je poveo, strijelac je bio Balogun. Vrlo brzo, već u 26. minuti Blackman je izjednačio.

Novi problemi zadesili su Amerikance kada se ozlijedio vratar Turner te je zamijenjen na poluvremenu.

Sedam minuta prije kraja susreta Fajardo je pogodio za vodstvo Paname 2:1. Nakon toga je panamska momčad ostala s igračem manje, crveni je dobio Carrasquilla u 88. minuti. No, bilo je to premalo vremena da Amerikanci nešto promijene, rezultat je ostao 2:1.

Reprezentacija SAD ima tri boda, baš kao i Panama, ali Amerikanci u posljednjem kolu igraju protiv Urugvajaca koji su sinoć svladali Boliviju 5:0 i trenutno imaju maksimalnih šest bodova.

U noći između petka i subote na rasporedu su utakmice 2. kola skupine D: Kolumbija – Kostarika (00:00) i Paragvaj – Brazil (03:00). Oba meča možete pratiti na Arena Sport 1 kanalu.