Crno-bijeli iz Soluna su uspjeli da stignu do titule u veoma neizvesnoj završnici gdje su bili bolji od AEK-a, Olympiacosa i Panathinaikosa, svojih najvećih rivala ove sezone.

Odlučujuću pobjedu ostvarili su danas protiv gradskog rivala Arisa koji je želio da pomrsi račune svom najvećem neprijatelju, ali nisu uspjeli u toj namjeri, bilo je 1:2, dovoljno za titulu.

PAOK je poveo preko Tomasa u 30. minutu na asistenciju Andrije Živkovića. Moron je izjednačio na startu drugog poluvremena, ali je Taison pogodio u 62. minutu za titulu i konačnih 1:2.

Na kraju, PAOK prvi, AEK drugi, Olympiacos je završio kao treći i zajedno sa AEK-om ide u Ligu konferencija.

PAOK će protiv Arisa igrati u finalu Kupa, i to je jedina šansa za manji solunski tim da izbori Evropu s obzirom da su u prvenstvu završili na petoj poziciji.