Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija upisala je pobjedu protiv Andore (2:0) u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025.

Izbornik Ivica Olić zadovoljan je susretom te naglašava kako Andora nije bila za podcijeniti kao što se naglašavalo uoči susreta, prenosi HNS.

“Kao što smo i očekivali, prvo poluvrijeme je bilo dosta teško. Andora se branila sa svih 10 igrača i uglavnom su se fokusirali na obranu i to ih je držalo, držao i je rezultat. Po meni smo bili malo spori u prvom poluvremenu i dosta smo forsirali jednu stranu. Nismo okretali strane gdje bismo došli do više prostora i možda do dvije tri šanse više. U prvom poluvremenu smo se dogovorili da ćemo uz dvije izmjene koje smo odmah napravili pokušati igrati brže i tražili smo više tih centaršuteva s poludistance s obzirom na to da smo imali Belju u 16 koji je praktički svaku dugu loptu imao pod kontrolom ili bio na njoj. S obzirom na njegov visinu i njihov deficit tu, on je bio tu dosta dominantan, a tako smo i dali gol iz centaršuta i onda je bilo sve lakše.

Utakmica se otvorila, imao je Šotiček šansu prije njegove asistencije za gol Hodže. Utakmica je išla kako smo očekivali, a idealan scenarij bi bio da smo ju otvorili ranim golom. Sigurno bi bilo drugačije, ali ono što je najvažnije, ova tri boda su upisana i na terenu s obzirom da su svi u najavama, kao i navijači, vidjeli ova tri boda prije nego što je utakmica odigrana. Te utakmice su najteže i za igrače i nas trenere da ta tri boda upišu na terenu s obzirom na važnost i da za zadnju utakmicu dođemo u situaciju da možemo biti drugi”, rekao je Olić.

U utorak slijedi utakmica protiv Grčke.

“To će biti sigurno drugačija utakmica gdje će biti više prostora. S obzirom na stanje u Grčkoj, pokušat će više napraviti u napadu jer danas Andora nije imala nikakav cilj prema naprijed. Radi se o puno kvalitetnijoj ekipi gdje ćemo morati biti puno bolji, puno brži i čvršći u duelu. Nadam se da ćemo se u ova tri dana dobro odmoriti i još bolje pripremiti za tu utakmicu”, dodao je Olić.

15. listopada Hrvatska će u Koprivnici u 18:00 sati ugostiti Grčku u izravnom dvoboju za drugo mjesto.