U jeku Olimpijskih igara nogometni svijet nekako je nakratko otišao u drugi plan, no to ne znači da se na travnjacima ne odvijaju utakmice vrijedne pažnje.

Sinoć su u sklopu pripremne turneje u Americi Barcelona i Real Madrid odigrali El Clasico, a Katalonci su slavili rezultatom 2:1. Oba pogotka za Barcu postigao je Pau Victor, dok je za Kraljevski klub precizan bio Nico Paz.

Luka Modrić predvodio je Real s kapetanskom vrpcom, odigrao je svih 90 minuta te bio jedan od najboljih igrača na terenu.

Ovu utakmicu obilježio je prekid koji je trajao više od sat vremena, sve se odvilo u 12. minuti zbog grmljavine u okolici kada je sudac poslao igrače u svlačionicu, iako mu je Modrić gestikulirao da za tim nema potrebe, prenosi Sportske novosti.

Odigrana su i dva derbija engleskog nogometa. Manchester City pobijedio je Chelsea rezultatom 4:2, a istaknuo se Erling Haaland koji je postigao hat-trick. Mateo Kovačić i Joško Gvardiol krenuli su u početnih 11 te su odigrali 80, odnosno 87 minuta.

Liverpool je slavio protiv Manchester Uniteda 3:0, a za pogotke je bila zaslužna lijeva strana terena. Redom su zabijali lijevo krilo Fabio Carvalho, lijevi vezni Curtis Jones i lijevi bek Kostas Tsimikas.