U utakmici 35. kola italijanske Serije A, Monza i Lazio su večeras podijelili bodove.

Meč je završen rezultatom 2:2, stoga su Rimljani ostali na sedmom mjestu na tabeli sa 56 bodova, a Monza na jedanaestom sa 45 osvojenih bodova.

Lazio je rano poveo. Igrao se 11. minut meča, kada je Kamada uputio udarac sa distance, golman domaćih Di Gregorio je uz pomoć prečke uspio odbiti loptu, ali samo do Immobilea koji je taj ”odbitak” sproveo u mrežu – 0:1.

U 38. minutu Monza je bila vrlo bliza izjednačenja, mada je i prije toga imala još par dobrih prilika. Izvanrednu priliku imao je Bondo poslije centaršuta Carbonija sa desne strane, ali je udarcem glavom sa oko šest metara udaljenosti šutirao pored gola.

I u nastavku meča je Monza nastavila sa napadima, pokušavala je doći barem do izjednačenja, a u 73. minutu je u tome i uspjela. Sve se dogodilo poslije centaršuta sa desne strane, Pessina je zahvatio loptu glavom, šutirao sa nekih sedam metara, golman Mandas je kratko odbio loptu koju je u mrežu zatim poslao Milan Đurić za 1:1.

Međutim, deset minuta kasnije Monza je ”poništila” ovaj pogodak bivšeg reprezentativca BiH, jer je Donati bukvalno poklonio novo vodstvo Laziju. On je želio dodati loptu nekom od saigrača ispred kaznenog prostora, ali umjesto toga poslao ju je pravo u noge Matiasu Vecinu koji je taj poklon ”objeručke prihvatio” i rutinski savladao Di Grigorija – 1:2.

Nisu se domaći mirili sa porazom, i dalje su napadali, a na ulasku u nadoknadu vremena Milan Đurić je još jednom savladao Mandasa.

Ovoga puta odličan centrašut sa lijeve strane, a korpulentni bh. napadač je pored dvojice protivničkih igrača bio najviši u skoku i udarcem glavom je poslao loptu u desnu stranu gola gostiju za konačnih 2:2.