Aktualni engleski prvak Manchester City u prvom kolu nove sezone Premier lige slavio je kod Chelseaja 0:2, a pobjedu je potvrdio Mateo Kovačić.

Za vodstvo Manchester Cityja kod Chelseaja pobrinuo se Haaland u 18. minuti, a tih 1:0 na semaforu je stajalo do 84. minute, kada je Mateo Kovačić povukao loptu prema kaznenom prostoru svoje bivše momčadi i odličnim udarcem postavio konačnih 2:0.

Kovačić je odradio cijelu utakmicu, kao i Joško Gvardiol u obrani Manchester Cityja, a Kovačić je pritom izabran za najboljeg igrača susreta.

No, veznjak reprezentacije Hrvatske nije želio slaviti pogodak.

“Ne zabijam puno golova, pa naravno da želite slaviti u tim trenucima”, rekao je Kovačić nakon utakmice.

“Ali imam veliko poštovanje prema Chelseaju, igrao sam tu pet godina i imao sam sjajnu povezanost s klubom i navijačima. Iz poštovanja nisam slavio, ali naravno da sam sretan što je moja momčad pobijedila”.

U drugom kolu Manchester City dočekuje Ipswich (subota, 16 sati, Arena Sport 1).