Nogometaši Manchester Cityja osvojili su prvi trofej u Engleskoj u novoj sezoni, popularni Community Shield.

Aktualni prvak Engleske na Wembleyju je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao prošlosezonskog pobjednika FA Cupa Manchester United rezultatom 7:6 i napravio sjajnu uvertiru za početak nove sezone.

Mateo Kovačić je odigrao cijeli meč, dok je Joška Gvardiola u zadnjoj minuti zamijenio Nathan Ake.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše. Najveća uzbuđenja viđena su u 23. i 31. minuti.

Prvo je City mogao povesti, kada je Lisandro Martinez katastrofalno pogriješio, a mladi McAtee pogodio vratnicu. United je propustio svoju veliku priliku preko Dialla.

U drugom poluvremenu slična utakmica. Puno izmjena, dominacija Cityja u posjedu, čekanje Unitedove kontre i onda kolosalna šansa momčadi s Old Trafforda u 75. minuti.

Kreirala je kontranapad, Garnacho je savršeno proigrao Rashforda, izbacio ga sam pred vratara Edersona, no Englezov udarac završio je na vratnici.

Momčadi Erika ten Haaga nakon ove prilike bili su sve opasniji, pritisnuli favoriziranog rivala, a za to su nagrađeni u 82. minuti. Garnacho se probio u sredinu nakon dodavanja Fernandesa, ušao u kazneni prostor, namjestio se na lijevu nogu i lijepim udarcem s 13-14 metara zabio za 1:0.

Navijači Uniteda nadali su se da je posao obavljen, no igrači Cityja nisu mislili tako.

Igrala se 89. minuta kada su Savinho i Oscar Bobb izveli sjajnu akciju, ovaj je ubacio s desnog boka, a pričuva Bernardo Silva sa šest metara glavom poslao loptu u mrežu Onane za 1:1.

To je bio i konačan rezultat utakmice te se odmah pristupilo izvođenju jedanaesterca. Po jedan penal nakon sedme serije nije iskorišten (Silva, Sancho), da bi se kobnom pokazao promašaj Evansa (poslao loptu preko gola).

Akanji je potom zabio Manchester Cityju i donio trofej Građanima.