Juniori Dinama izgubili su danas u Munchenu od Bayerna sa 2:1 u prvom kolu Lige prvaka.

Bavarci su poveli u 55. minuti sjajnim golom Adama Aznoua. Bayernov kapetan je pucao sa dvadesetak metara praktički iz “mrtvog kuta” iznenadivši vratara Antonija Rajića.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Noel Nkili je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta je nekoga pogodila odbivši se do Jussefa Nasrawea koji je s pet metara zabio za 2:0.

U posljednjim trenucima susreta Dinamo je ublažio poraz golom Lea Rimca. Tin Miljak je ubacio, Magnus Dalpiaz je loše reagirao, a Rimac na gol liniji potvrdio pogodak.

Za razliku od seniora koji igraju osam utakmica, mladu momčad Modrih očekuje još pet susreta. U drugom kolu, 2. listopada kod kuće će igrati protiv Monaca, potom slijede gostovanja u Salzburgu (23. listopada) i Bratislavi kod Slovana (5. studenog), te domaći ogledi protiv Borussije Dortmund (27. studenog) i Celtica (10. prosinca).

U skupini juniorske LP nastupa 36 klubova, a 22 najbolje momčadi izborit će plasman u drugi krug natjecanja gdje će im se pridružiti 10 klubova iz “Puta prvaka”.

U tom dijelu ždrijeba nalazi se zagrebačka Lokomotiva koja se uključuje u 2. kolu, a igrat će protiv Dinama iz Minska ili Pjunika iz Erevana. Lokomotiva bi trebala biti domaćin u prvoj utakmici koja će se igrati u Zagrebu 23. listopada, dok je uzvrat zakazan za 6. studenoga.

Podsjetimo, seniorska momčada Dinama večeras na Allianz Areni igra protiv Bayerna (21 sat, Arena Sport 1).