Neuništivi Real Madrid nakon preokreta je večeras savladao Bayern i plasirao se u finale Lige prvaka. Djelovalo je da su sve lađe potonule za Kraljeve, ali…

Prvi meč je, podsjetimo, prošle sedmice okončan rezultatom 2:2.

Brojne je šanse večeras promašio domaći tim, čuda je radio legendarni golman bavarske ekipe Manuel Neuer, da bi kazna Real stigla u 68. minuti.

Bila je to sjajna kontra Bayerna. Kane je pronašao Daviesa na lijevoj strani, a Kanađanin ušao u sredinu i slabijom, desnom nogom fenomenalno pogodio suprotni kut Luninova gola – 0:1. Šok u Madridu.

Tri minute kasnije Real je konačno zatresao mrežu iza Neuerovih leđa, ali sudija Szymon Marciniak je poništio pogodak zbog faula Nacha nad Kimmichom.

No, Real ipak postiže pogodak za izjednačenje i to u 88. minuti. Manuel Neuer, koji je fenomenalno branio čitavu utakmicu, loše je reagovao na udarac izvana, lopta se od njega odbila ravno u noge Joselua, koji iz blizine poentira za 1:1.

Isti igrač prometnuo se u apsolutnog heroja domaćeg tima u prvoj minuti nadoknade. Rudiger je ubacio s lijeve strane, Joselu je sam u sredini i zabija za 2:1.

VAR je pregledavao gol, pogodak je priznat. Kakav preokret, kakav šok za Bavarce.

Ostalo je 2:1, Real je tako na Wembleyu zakazao obračun u finalu 1. juna protiv Borussije Dortmund.