Dinamo je i dalje u furioznom nizu upisavši maksimalan učinak na startu sezone, dakle već petu uzastopnu pobjedu od čega četvrtu u prvenstvenim dvobojima. Plavi su u ogledu 4. kola SuperSport HNL-a svladali Goricu s 2:1, i to tako da su završetak dvoboja dočekali s čak trojicom kadeta, 17-godišnjaka na terenu.

Dinamov trener Sergej Jakirović, kako prenosi službena stranica kluba, nakon susreta je konstatirao:

Dobro smo ušli u utakmicu, vrlo rano poveli, mislim da smo nakon indirektnog udarca za njih malo izgubili niti igre, Gorica je mogla uvesti pomutnju, ne znam jesmo li do poluvremena imali priliku, čak su se oni nametnuli u posjedu, kao da nam je nedostajalo više energije, odlučnosti da pritisnemo”, kazao je Jakirović te nastavio:

“Na poluvremenu smo uveli planske dvije zamjene, dogovorili se da uložimo više energije, uvedemo utakmicu pod našu kontrolu, zabijemo… Kontre su bile dobro razigrane, zabili smo taj drugi gol i imali još nekoliko situacija, gosti su izbijali s crte. Na kraju smo primili gol koji moramo braniti, to se ne smije ozbiljnoj momčadi događati. Priveli smo utakmicu kraju. Zadovoljan sam s bodovima i planom koji smo proveli, a to je da smo odmorili većinu igrača za srijedu”.

Koliko je trener zadovoljan s igračima koji su ovom prilikom zaigrali od prve minute?

“Vidi se da nedostaje ritma u određenim dijelovima utakmice, želja je velika i nekad radimo greške koje nam se inače ne događaju. To pripisujem želji, pristup je dobar. Zadovoljan sam, sigurno ćemo ih koristiti i u budućim utakmicama.

Kakav je dojam ostavio kolumbijski krilni napadač Juan Cordoba koji je ovom prilikom osvanuo u napadu u tandemu sa Sandrom Kulenovićem?

“Ima veliku energiju, veliku potrošnju, brzinu… Smatram da će igrati još bolje kad se dodatno uigra s momčadi. Latentna je opasnost odigraš li mu u noge ili u prostor. Radi razliku, super za nas….

Kulenović je ponovno bio dvostruki strijelac. Zabio je sedam golova u početnih pet utakmica nove sezone.

“Naravno, moramo respektirati brojke, za njega kao napadača važno je zabijati. Drago nam je zbog svega, i njemu samom diže se samopouzdanje“, dodao je trener Jakirović.