Već nakon prve utakmice osmine finala aktualnog Europskog prvenstva postalo je jasno da će Stari kontinent dobiti novog nogometnog prvaka.

Švicarska je izbacila Italiju, koja je osvojila naslov na prošlom Euru, ali i prije nekoliko dana eliminirala Hrvatsku remijem u skupini.

Potpuno iznenađenje, ali ne samo rezultatski, već i kako su dvije momčadi danas izgledale na terenu stadiona u Berlinu.

Od početka susreta momčad izbornika Murata Yakina bila je konkretnija i opasnija. Inicijativu su švicarski nogometaši okrunili u 37. minuti kada je Freuler zabio na asistenciju Vargasa.

Već na početku drugog poluvremena Švicarci su udvostručili vodstvo. Prekrasan pogodak postigao je igrač utakmice Ruben Vargas, iskosa je pogodio gornji kut Donnarumminih vrata – 2:0.

Azzurri nisu uspjeli odgovoriti suparniku, najbliže pogotku bili su u 74. minuti, kada je Scamacca pogodio vratnicu.

Tako Švicarska potpuno zasluženo ide u četvrtfinale Europskog prvenstva gdje čeka boljeg iz dvoboja Engleske i Slovenije.