U posljednjem testu pred nastup na Europskom nogometnom prvenstvu, reprezentacija Hrvatske je – položila.

Vatreni su usred Lisabona svladali Portugal i to prvi put u povijesti. Ovo je bio osmi dvoboj dvije selekcije, dosad je Hrvatska imala tek jedan remi na kontu i čak šest poraza.

Dobro je počelo za momčad izbornika Zlatka Dalića, već u sedmoj minuti je dosuđen penal nakon što je Vitinha oborio Kovačića u kaznenom prostoru. Siguran realizator jedanaesterca bio je kapetan Luka Modrić.

Bilo je potom prilika na obje strane, da bi momčadi na odmor ipak otišle kod rezultata 0:1.

Početkom drugog dijela, točnije u 48. minuti, Portugalci stižu do izjednačenja. Diogo Jota je krunisao lijepu akciju domaćina i asistenciju Semeda.

No, svega osam minuta kasnije ponovo vodi Hrvatska. Pašalić je snažno šutirao s ruba šesanesterca, Costa odbio loptu o gredu, ali na pravom mjestu se našao Budimir, koji glavom poentira za 1:2.

Pritiskao je zatim Portugal, ali disciplinirana i dobro organizirana Hrvatska nije dopustila novu promjenu rezultata. Čak je pobjeda mogla biti i uvjerljivija da je Sučić u situaciji 1-na-1 protiv Coste bio uspješniji u 82. minuti.

U svakom slučaju, obećavajuće izdanje Vatrenih i odlična uvertira pred Euro.