Nogometna reprezentacija Hrvatske remizirala je danas s Albanijom u susretu drugog kola skupine B na Europskom prvenstvu.

Susret u Hamburgu loše je počeo za Vatrene, poveli su Albanci u 11. minuti. Asani je ubacio, Laci glavom loptu usmjerio u Livakovićevu mrežu.

Asllani je zatim u 38. imao odličnu priliku da udvostručni prednost Albanije, ali ovog puta je sjajno reagirao vratar hrvatske nacionalne momčadi.

Drugo poluvrijeme izabranici Zlatka Dalića otvorili su s nekoliko dobrih prilika. Svakako treba izdvojiti onu za Luku Sučića, čiji šut je ipak zaustavio Strakosha.

Stezao se obruč ispred albanskog kaznenog prostora, da bi konačno Hrvatska poravnala u 74. minuti. Veliki posao je odradio Kovačić, dodao Budimiru, napadač Osasune proslijedio do Kramarića, koji se oslobodio čuvara i pogodio – 1:1.

Svega dvije minute kasnije Vatreni dolaze i do pogotka za preokret. Budimir je lijepo poslužio Sučića, njegov udarac je izblokiran, ali lopta se odbila o Gjasulu i ipak završila u albanskom golu – 2:1.

Djelovalo je da će Vatreni doći do trijumfa kada je neshvatljivom nonšalancijom obrana Hrvatske ostavila usamljenog Gjasulu, koji se iskupio za autogol i pogodio za 2:2 u dubokoj sudačkoj nadoknadi.

Tim rezultatom je i zaključen meč. Susret posljednjeg kola skupine B reprezentacija Hrvatske igra u ponedjeljak, protiv aktuelnog europskog prvaka Italije (21 sat).