Nogometaši Real Madrida su sinoć u prvom kolu Lige prvaka pobijedili Stuttgart rezultatom 3:1, a u povijest se upisao napadač Kraljeva Endrick.

Osamnaestogodišnji Endrick u igru ​​je ušao u 80. minuti, a u 90+5. minuti zabio je za konačnih 3:1.

Brazilac je poveo kontru tri na dva, a umjesto asistencije nekom od suigrača odlučio se na udarac s 25 metara i zabio doista spektakularan pogodak.

Endrick je u svom debiju u Ligi prvaka srušio rekord koji je do tada držao legendarni Raul i postao najmlađi strijelac Reala u povijesti elitnog europskog klupskog natjecanja.

Raul je taj rekord postavio sa 18 godina, 3 mjeseca i 21 danom, a Endrick je sinoć pogodio a 18 godina, 1 mjesecom i 27 dana i pokazao zašto brojni stručnjaci smatraju da bi on mogao postati jedan od najboljih napadača u povijseti.

Također, Luka Modrić, koji je ušao u igru u 69. minuti, asistencijom je ispisao povijest madridskog kluba. S 39 godina i osam dana Modrić je postao najstariji asistent u povijesti Reala u Ligi prvaka. Reprezentativac Hrvatske asistirao je Antoniju Rudigeru iz kornera za gol za 2:1.