Ante Budimir je večeras junak Osasune. Hrvatski reprezentativac načeo je Barcelonu u 18. minuti utakmice u Osasuni.

Bryan Zaragoza savršeno je centrirao hrvatskom reprezentativcu koji je sjajnim udarcem glavom svladao Iñakija Peñu. Budimiru je to bio drugi pogodak ove sezone kojim je iskočio kao najbolji strijelac svoje momčadi, a zatim i poboljšao statistiku još jednim golom.

Hrvatskom napadaču golovi Barceloni nisu strani, ovo su mu četvrti u mreži velikana s Camp Noua. Dva je, naime, zabio u dresu Mallorce u ljeto 2019. u 5:2 porazu svoje tadašnje momčadi.

Samo 10 minuta nakon gola Budimira Barcelona se našla u velikim problemima nakon što je na 2:0 povisio Zaragoza.

Drugi pogodak Budimira stigao je u 72. minuti. Napadač Vatrenih izborio je kazneni udarac i realizirao ga silovitim udarcem u lijevu stranu za 3:1 vodstvo Osasune.

Zatim će u 86. minuti uslijediti potop Barcelone nakon što je Abel Bretones zabio za 4:1 sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Budimir nije imao priliku za hat-trick jer je izašao nedugo nakon drugog gola, točnije u 77. minuti. Situaciju na semaforu u završnici ogleda “našminkao” je Lamine Yamal “bombom” s ruba kaznenog prostora.

Unatoč prvom porazu u eri Hansija Flicka, Barcelona ostaje vodeća i kad se upotpuni osmo kolo prvenstva. S 21 bodom ju ne mogu sustići ni Real ni Atletico, koji igraju derbi u nedjelju. Osasuna se, pak, popela na šesto mjesto ljestvice te broji 14 bodova.