U posljednjem meču 33. kola HNL-a Dinamo Zagreb pobijedio je 1:2 Rijeku na Rujevici nakon sjajnog preokreta u derbiju sezone.

U derbiju sezone između Rijeke i Dinamo Zagreba nije nedostajalo uzbuđenja. Rijeka je povela, a Dinamo preokrenuo za veliki trijumf na Rujevici.

Gosti su zaprijetili u 10. minuti meča. Baturina je izbio sam pred Labrovića nakon sjajnog pasa Sučića i u čistoj šansi pogodio stativu.

Prvim dijelom bolja je bila Rijeka. Imali su domaćini više loptu, a najbolju priliku su imali u 42. minuti. Pašalić se oslobodio Ristovskog i pucao s vrha šesnaesterca, a lopta je otišla pokraj gola, te se na pauzu otišlo bez pogodaka.

U trećem minutu nastavka dosuđen je penal za Rijeku. Sa bijele tačke bio je siguran Marko Pjaca za vodstvo domaćih.

Sopić je napravio nekoliko izmjena koje su osvježile domaću ekipu. Rijeka je napadala i bila bolja većim dijelom, ali je u 75. minuti Bruno Petković fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca savladao golmana domaćih za izjednačenje na Rujevici.

Stvarali su domaći šanse, a najbliži golu bili su u 81. minuti kada je Smolčić pogodio stativu.

Pet minuta kasnije Martina Baturinu na terenu zamjenio je Arber Hoxha, a pri prvom kontaktu Albanca sa loptom, Dinamo je realizovao sjajnu kontru za potpuni preokret od 1:2.

Rijeka je u sudijskoj nadonkadi imala dvije sjajne prilike. U prvoj je Janković promašio okvir gola, a samo par sekundi kasnije je i Pašalić pucao, a lopta nakon odbitka pogodila stativu i završila u gol autu.

Ovom pobjedom Dinamo je ostao lider hrvatskog prvenstva sa 75 bodova, četiri više od Rijeke, a do kraja sezone ostala su još tri kola.