Meksiko i Venecuela svladali su suparnike u susretima prvog kola skupine B Copa Americe. Koliko god se očekivao uspjeh “Sombrerosa” protiv Jamajke (1:0), Venecuelanci su iznenadili Ekvador (2:1).

Meksiko je imao nekoliko prilika preko Chaveza, Rome, Quinonesa i Gimeneza prije nego lijevi bek Arteaga zatrese mrežu vratara Waitea, sve do te 69. minute utakmice.

Jamajka je pružila jak otpor, čak je i prva pogodila preko Antonija, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Posljednjih 20 minuta igralo se na sve ili ništa, u sudijskoj nadoknadi Lembikisin udarac s 18 metara Gonzalez je sjajno obranio.

Ekvador je na papiru bio blagi favorit protiv Venecuele. To je i opravdao u prvom poluvremenu kada je bio puno konkretniji od suparnika kojeg je u tri navrata spašavao vratar Romo. Enner Valencia najbolji je igrač Ekvadora, ali je napravio glupost i zaradio crveni karton u 22. minuti zbog nesportskog poteza. Ipak, Jeremy Sarmiento dobro se snašao u šesnaestercu, pogodio mrežu Venecuele i Ekvador je na odmor otišao s prednošću.

Venecuela je nastavila s igračem više i uz dosta sreće došla do preokreta. Pogriješila je obrana Ekvadora, Cadiz je pucao sa 16 metara, lopta je pogodila jednog igrača, promijenila smjer i završila u mreži.

Preokret je režirao rezervista Bello uz pomoć dekoncentrirane obrane Ekvadora. Iako je bio dalje od lopte od ekvadorskog braniča, Bello je bio brži i donio Venecueli važnu pobjedu.

U noći između nedjelje i ponedjeljka, na rasporedu su susreti skupine C, SAD – Bolivija (00:00) i Urugvaj – Panama (03:00). Oba meča možete pratiti na kanalu Arena Sport 2.