Odigrana su dva susreta 36. kola engleske Premier lige. Chelsea je deklasirao West Ham, dok je Brighton na svom terenu savladao Aston Villu.

Na Stamford Bridgeu nogometaši londonskog Chelseaja slavili su sa ubjedljivih 5:0 protiv gradskog rivala West Hama.

Domaći su sjajno otvorili meč, te su već u 15. minuti golom Cole Palmera došli do prednosti. Igrao se 30. minut kada je Connor Gallagher doveo Chelsea u prednost od 2:0. Do novog gola domaći nisu dugo čekali te su već u 36. minuti imali prednost od 3:0. Strijelac gola bio je Noni Madueke, na sjajnu asistenciju Thiaga Silve.

U drugom poluvremenu u strijelce se upisao i Nicolas Jackson, kada je u trećem minutu drugog dijela pogodio mrežu gostiju. Imali su i jedni i drugi nekoliko prilika, ali svoju dobru igru krunisao je Nicolas Jackson, kada je do drugog gola na meču došao u 82. minuti. VAR je provjerio i potvrdio gol.

Zanimljivo je istaći, da je napadač West Hama Jarrod Bowen tri puta pogađao prečku na ovom susretu.

Chelsea je sa ovom pobjedom došao na sedmu poziciju sa istim brojem bodova kao i Manchester United(54), koji ima utakmicu manje, dok West Ham ima 49 bodova i trenutno je devetoplasirani.

U drugom susretu na Amex stadionu Brighton je pobjedio sa minimalnih 1:0 ekipu Aston Ville.

Jedini pogodak na meču postigao je Joao Pedro u 87. minuti. Prvo je pucao sa bijele tačke, a nakon što mu je Robin Olsen odbranio, on je pritrčao i odbijenu loptu poslao u mrežu gostiju.

Aston Villa ostaje na četvrtoj poziciji sa 67 bodova, dok je Brighton 11. sa 47 osvojenih bodova.