U fantastičnoj utakmici na Tušnju banjalučki Borac savladao je 2:6 ekipu Tuzla City i približio sebe osvajanju naslova prvaka, a Tuzlake Prvoj ligi FBiH. Utakmica se igrala u okviru 31. kola Wwin lige BiH.

U ovu utakmicu od velikog rezultatskog značaja za obje ekipe, bolje su ušli gostujući fudbaleri. Propustio je Borac svoje prilike, a šok za goste desio se u desetoj minuti. Nakon kontranapada Tuzla Cityja Mašović je dobro prošao Šušića i lijepo pogodio sa 14 metara. U 15. minuti Blagaić se nakon ubačaja Hrelje dobro snašao pred golom i zatresao mrežu za 1:1.

Borac je nastavio kontrolisati utakmicu kao što je to činio i prije pogotka Tuzla Cityja. U 28. minuti Borac stiže do preokreta. Blagaić je lijepo asistirao Grahovcu koji sa 10-ak metara pogađa mrežu domaćih za 1:2 i preokret. Utakmica se nastavila u istom ritmu i do kraja poluvremena, a u samom finišu gosti dolaze i do potpunog preokreta. Najprije je Vranješ u 44. minuti započeo jednu odličnu akciju, asistirao Vukoviću a ovaj rutinski pogodio za 3:1. Nisu domaći ni krenuli sa centra, a Borac je došao i do četvrtog pogotka. Jurilj je asistirao Lukiću koji pogađa za visokih 4:1.

Drugi dio meča nogometaši banjalučkog tima nastavili su u istom ritmu, ali su domaći stigli do gola u 62. minuti. Sjajno se u šesnaestercu gostiju snašao Nukić i pogodio za 2:4.

Ipak, Borac dolazi do nova dva gola nakon što je Tuzla City ostao sa igračem manje. U 82. minuti isključen je Karjašević. Prvo u 86. minuti Hrelja povećava rezultat na 2:5, a potom u 89. Pejović prvim golom u sezoni postavlja konačni rezultat meča 2:6.

Ovo je drugi poraz Tuzla Cityja ove sezone u kojem su primili šest golova. Sarajevo je u novembru prošle godine na stadionu Asim Ferhatović Hase slavilo identičnim rezultatom 6:2. Tuzlanski tim trenutno se nalazi na 11. poziciji sa 27 bodova, pet manje od ekipe GOŠK.

S obzirom na pobjedu lidera tabele na Tušnju, Borac može večeras postati prvak, ukoliko Zrinjski ne ostvari pobjedu u Gabeli.

Tuzla City – Borac 2:6 (Mašović 11′, Nukić 63′ – Blagaić 14′, Grahovac 28′, Vranješ 44′, Lukić 45+1′, Hrelja 86′, Pejović 89′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Gigović Miloš (Gradiška).

TUZLA CITY: Abdulahović, Hodžić, Šukilović, Delimeđac, Nikić, Mašović (Pantelić), Redžić (Osmić), Nukić (Bihorac), Ćosić, Kobiljar (Karjašević), Hadžić (Husić).

BORAC: Milošević, Šušić, Ćelić, Nišić (Vranješ), Herrera, Grahovac (Pejović), Vuković (Čavić), Blagaić, Hrelja, Jurilj, Lukić (Makarić).