Borac je večeras upisao novu pobjedu i tako se dodatno približio osvajanju titule prvaka Bosne i Hercegovine. Banjalučani su na svom terenu savladali GOŠK u susretu 30. kola Wwin lige BiH.

Jedan od ključnih momenata utakmice desio se već u trećoj minuti. Sudija Marić odlučio je dodijeliti direktan crveni karton defanzivcu gostiju Filipu Račiću, smatrajući da je faulirao Envera Kulašina kao posljednji čovjek odbrane.

Nakon tog momenta uslijedio je veliki pritisak Borca, kojem je GOŠK uspješno odolijevao do pred sami kraj prvog poluvremena. Jurilj je ubacio, Lukić spustio do Blagaića, a jedan od najboljih igrača prvenstvenog lidera poentirao za 1:0.

Banjalučani su udvostručili prednost u 54. minuti. Vuković je proturio loptu do Lukića u peterac, a napadač Borca zatresao mrežu gostiju.

No, svega tri minute kasnije Čoko nakon kontranapada vraća neizvjesnost u utakmicu i pogađa za 2:1.

Mogao je GOŠK i izjednačiti u 69. minuti, ali dosuđena je nedozvoljena pozicija, iako Hasukić zapravo nije bio u ofsajdu tokom upućivanja pasa, kako se moglo vidjeti na usporenom snimku.

“Tačku na i” stavio je Damir Hrelja, lijepim udarcem iskosa matirao je Vasilja za 3:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Borac je tako zadržao prednost od pet poena u odnosu na drugoplasirani Zrinjski.

Borac – Zrinjski 3:1 (Blagaić 45′, Lukić 54′, Hrelja 77′ – Čoko 57′)

Gradski stadion u Banjaluci. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

BORAC: Milošević, Šušić, Jokić (Subić), Ćelić, Nišić (Fićović), Grahovac, Kulašin (Hrelja), Blagaić (Vranješ), Vuković, Jurilj, Lukić (Makarić).

GOŠK: Vasilj, Pobi, Bradara, Šuta, Radenović (Harambašić), Šiško (Čoko), Račić, Miličević (Ramljak), Musulin (Marasović), Čajić, Hasukić.